ЗВІТИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ САУ

ЗВІТ

про діяльність

Південно-Українського відділення САУ

за 2016 рік

(основні результати)

 

1. Організація внесла зміни, затвердила нову редакцію «Положення про Південно-Українське  відділення САУ» згідно вимог чинного законодавства України та провела державну реєстрацію змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як неприбуткова громадська організація  зі статусом юридичної особи.

2. Відбулося розширення Організації. За звітний період були прийняти до САУ 13 нових членів.

Станом на 30.12.2016р. у Південно-Українському відділенні 48 індивідуальних членів (39 — у Одеському обласному філіалі Південно-Українського відділення САУ, 9 — у Миколаївському обласному філіалі Південно-Українського відділення САУ), 2 колективних члена — Учбова лабораторія соціологічних  та політичних досліджень факультету правової політології та соціології Національного університету «Одеська юридична академія» (завідувач  Можарова Е.П.) та Центр вивчення громадської думки «Наваль-Експерт» (м. Миколаїв)(директор Білоконь Л. П.), 2 почесних члена САУ доктор філософських наук, професор Попова Ірина Марковна; доктор філософських наук, професор Неллі Олександрівна Победа.

3. Продолжили роботу інтернет-портал «Південно-Українське відділення САУ»: http://sociology.od.ua  та сайт Ирины Марковны Поповой «Memoria»: http://www.sociolog.od.ua

Щира подяка за величезну роботу з сайтами кандидату соціологічних наук, доценту М. Б. Кунявському!

4. Південно-Українське відділення САУ у 2016 році стала организатором та співорганизатором 2 міжнародних наукових конференцій:

  • Другої міжнародної науково-практичної конференції «Соціальні, психологічні та політичні проблеми транскордонної безпеки», що відбулася 5 лютого 2016 року у Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова
  • Міжнародна наукова конференція з соціології «Сучасне українське суспільство: цінності та смисли сучасних соціальних практик», що відбулася 23 вересня 2016 р. у Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського.

5. У Одеському Будинку вчених раз на місяць (кожен другий вівторок місяця) відбувалися засідання секції соціології. За звітний період відбулося 7 засідань.

Щира подяка за організацію та проведення цікавих засідань доктору соціологічних наук, професору Т. Г. Каменській та кандидату соціологічних наук, доценту В. А. Полюге!

6. Організація прийняла участь у науково-дослідному проекті САУ «Реформи вищої школи України в оцінках учасників освітнього процесу». 12-13 січня 2016 року на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського було проведено 2 фокусованих групових інтерв’ю з викладачами та студентами Одеських ВНЗ та представлені до Правління САУ транскрипти фокус-груп.

Щира подяка модератору фокусованих групових інтерв’ю —  доктору соціологічних наук, професору Т. Г. Каменській!

7. На  розширеному засіданні бюро Південно-Українського відділення САУ, що відбулося 10 травня 2016 року, було прийнято рішення про співучасть Південно-Українського відділення САУ з соціологічним центром Н.В. Паніної у врученні спеціальної премії імені І.М. Попової в рамках конкурсу «Кращий молодий соціолог року».

10 грудня 2016 року від імені Соціологічного Центру імені Н. Паніної та Південно-Українського відділення САУ Премія ім. Ірини Попової (2000 гривень) за роботу, що має найбільшу соціально-практичну значущість, була вручена Людмилі Кожекіній (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

8. Протягом року на базі  факультету психології, політологій та соціології НУ «Одеська Юридична Академія» відбувалося проведення соціологічної майстерні для студентів ВНЗів.

Щира подяка за організацію та проведення соціологічної майстерні доктору політичних наук, професору, декану факультету психології, політологій та соціології  Д. В Яковлеву та кандидату соціологічних наук, доценту І. О. Дишлевому!

9. У 2016 році Південно-Українське відділення САУ уклало Договір про співпрацю з Асоціацією соціологів Молдови (голова – доктор соціологічних наук, професор В. Мокану). Планується проведення спільних міжнародних науково-дослідних проектів.

10. Протягом року представники Організації виступали у ЗМІ з актуальних питань соціологічної освіти та науки.


Щира подяка всім членам Південно-Українського відділення САУ за плідну співпрацю та взаєморозуміння!

З повагою,

Голова Бюро Південно-Українського відділення САУ

д. соц. н., професор Лісеєнко Олена Василівна