Просування реформ в регіони

Проект "Просування реформ в регіони"

Сприяння громадському діалогу щодо закону "Про освіту" в Одеській області


Південно-Українське відділення Соціологічної асоціації України розпочинає проект«Спільна мова: громадський діалог щодо закону "Про освіту" в Одеській області», право на реалізацію якого здобула в результаті конкурсного відбору. Термін реалізації проекту 02 травня 2018 - 31 листопада 2018 рр. Його мета - проведення емпірико-соціологічного дослідження серед населення Одеської області в районах компактного проживання національних меншин - в Болградському та Ізмаїльському районах - щодо реалізації ст. 7 Закону України «Про освіту» та розробка рекомендацій щодо необхідних заходів реформування середньої освіти в Україні з урахуванням зауважень Венеціанської комісії.
Керівник проекту – голова Південно-Українського відділення САУ, проф. О. Лісеєнко.
Проект здійснюється в межах програми "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) та Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".
У межах проекту передбачено проведення соціологічного опитування методами глибинного інтерв'ю та формалізованого інтерв'ю з представниками влади та національно-культурних товариств, студентами, учнями та їхніми батьками, вчителями та керівництвом шкіл, а також проведення двох круглих столів, під час яких планується представлення та обговорення результатів, формування рекомендацій.
Партнерами Південно-Українського відділення САУ у даному проекті є Українська асоціація дослідників освіти (керівник- д. соц.н., проф. Щудло С. ) та Громадська організація «Херсонське відділення Соціологічної асоціації України»  (голова - к. соц. н., доц. Гоманюк М.).
Аналогічні проекти реалізуються у Закарпатській та Чернівецькій областях. Реалізатором проекту в Чернівецькій області є Українська асоціація дослідників освіти (керівник- д. соц.н., проф. Щудло С. ).