Южно-Украинское отделение САУ

Захід в рамках проекту «Спільна мова: громадський діалог щодо закону, який здійснюється в межах програми "Просування реформ в регіони"

КРУГЛИЙ СТІЛ

«Спільна мова: громадський діалог щодо мовної статті Закону України "Про освіту" в Одеській області».

25 вересня 2018 р у м. Болград Одеської області відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ «Спільна мова: громадський діалог щодо мовної статті Закону України "Про освіту" в Одеській області».

Захід проводився Південноукраїнським відділенням Соціологічної асоціації України в рамках проекту «Спільна мова: громадський діалог щодо закону, який здійснюється в межах програми "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) та Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою».

Модератори Круглого столу – професор Олена Лісеєнко (голова Південноукраїнського відділення САУ, доктор соціологічних наук, професор ПНПУ імені К. Д. Ушинського), доцент Тамара Мосійчук (член Південноукраїнського відділення САУ, к. соц. н., доцент кафедри соціології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова). Доцент Нікон Н. О. (член Південноукраїнського відділення САУ, к. соц. н., доцент Одеського політехнічного  університету) ознайомила з даними соціологічного опитування, проведеного Південноукраїнським відділенням САУ зі студентами, учнями шкіл та гімназій, батьками учнів в Одеській області щодо реалізації ст. 7 Закону України «Про освіту» (червень, 2018 р.).

За круглим столом у методичному кабінеті відділу освіти Болградської районної держадміністрації, завідуючим якого є Наталя Звягінцева, зібралися директори шкіл та вчителі української, болгарської, гагаузької, російської мов м. Болграда та Болградських сіл, голови болгарського та гагаузького культурних товариств, керівник Одеського обласного центру болгарської культури у м. Болграді, представники відділу освіти Болградської районної державної адміністрації.

Під час круглого столу в центрі дискусії були питання сприйняття мовної статті Закону України «Про освіту» різними суб’єктами освіти та представниками національно-культурних товариств, причини виникнення напруги навколо мовного питання та шляхи її зниження; оптимальних шлях реалізації мовної політики в України, вплив рівня володіння української мови на покращення життєвих шансів старшокласників та інш. Зацікавлений і плідний діалог пройшов в доброзичливій атмосфері, але продемонстрував стурбованість жителів Болграда щодо можливостей та умов якісного вивчення рідної мови представниками своєї національної спільноти.

Організатори висловлюють вдячність усім учасникам круглого столу за участь, активні дискусії, цінні думки та пропозиції, які будуть враховані при розробці рекомендацій для створення програму діалогу в реформі освіти, адаптованої до районів компактного проживання національних меншин Одеської області.

30 жовтня 2018 р у м. Одеса відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ «Спільна мова: громадський діалог щодо мовної статті Закону України "Про освіту" в Одеській області». Захід проводився Південноукраїнським відділенням Соціологічної асоціації України в рамках проекту «Спільна мова: громадський діалог щодо закону, який здійснюється в межах програми "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) та Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою».

Модератори Круглого столу – професор Олена Лісеєнко (голова Південноукраїнського відділення САУ, доктор соціологічних наук, професор ПНПУ імені К. Д. Ушинського), доцент Тамара Мосійчук (член Південноукраїнського відділення САУ, к. соц. н., доцент кафедри соціології Одеського національного університету імені І. І. Мечникова). Доцент Нікон Н. О. (член Південноукраїнського відділення САУ, к. соц. н., доцент Одеського політехнічного  університету) ознайомила з даними соціологічного опитування, проведеного Південноукраїнським відділенням САУ зі студентами, учнями шкіл та гімназій, батьками учнів в Одеській області щодо реалізації ст. 7 Закону України «Про освіту» (червень, 2018 р.).

За круглим столом у білому залі наукової бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського зібралися представники Одеської обласної державної адміністрації, керівник Всеукраїнського Центру болгарської культури, вчителі одеських шкіл № 121, 81, ліцею «Ланжеронівський», представники ЗМІ – Інформаційного агентства "Контекст Причорномор'я" та Південноукраїнського медіа холдингу, студенти та викладачі внз м. Одеса - Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Одеського політехнічного університету, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Під час круглого столу в центрі дискусії були питання сприйняття мовної статті Закону України «Про освіту» різними суб’єктами освіти та представниками національно-культурних товариств, причини виникнення напруги навколо мовного питання та шляхи її зниження; оптимальних шлях реалізації мовної політики в України, вплив рівня володіння української мови на покращення життєвих шансів старшокласників та інш.

У процесі обговорення учасники висловили своє бачення мовного питання у сучасному реформуванні української освіти. Згідно з позицією учасників обговорення, одним з факторів, що впливає на виникнення напруги навколо мовного питання є політичний фактор, політичне маніпулювання мовним питанням: «Не вважаю, що представники національних меншин негативно зреагували саме на статтю 7 цього Закону, тому є політичні причини, як зовнішнього оточення нашої крани, що пропагують експансію, наприклад Румунія, Угорщина, так і внутрішні політичні сили, які скористалися ситуацією на свою користь. Як на мене, це нормальна практика, що вже реалізувалася багатьма країнами Балтії, Польщі, Словаччини, Чехії. Справа в тому, що в Україні склалася ситуація пов’язана з тим, що діти компактно проживаючих етнічних груп фактично відокремлені від української системи навчання, у них немає іншого шляху як здобувати вищу освіту за кордоном, бо вони не готові відповідно до нашого законодавства навчатися українською, російською мовами у вищих навчальних закладах, оскільки не знають їх. Тим самим цілі міста, райони, селища відокремлюються від державної політики й це породжує сепаратизм. Реформування це нормально, адже кожний етнос має бути інтегрований в загальноукраїнську націю».

Серед інших причин, що призвели до напруженої ситуації з мовою навчання були названі тенденція до втрати рідної мови: «мы украинский язык изучаем сейчас и у нас нет проблем, но как бы нам сохранить болгарский язык?», та реакція деяких національно-культурних товариств і реакція інших країн, які мають в Україні великі історичні діаспори: «у нас є Договір про дружбу і співробітництво з Румунією…  там питанню національних меншин присвячена ціла 13 стаття, яка складається з 13 пунктів, і право на освіту там обумовлене. Однією з причин, яка викликала негатив, в тому числі, з боку Румунії, це було те, що Україна, м'яко кажучи, трошки пішла всупереч, тому що впровадження в тому вигляді що є, закону «Про освіту», може в кінцевому випадку привести до скорочення румунських шкіл».

Серед основних шляхів розв’язання мовної проблеми було названо необхідність віднайдення балансу між вивченням рідної мови і володінням державною мовою: «нам бы хотелось, чтобы 3 предмета изучались хотя бы в плане второго иностранного языка: история, литература, язык, а остальное всё на украинском», «оптимальный путь – преподавание предметов на разных языках, на 3-х хотя бы, и в детском саду ввести тоже реальный билингвизм», та створення умов для якісного викладання різних дисциплін українською мовою: «преподавание должно быть качественным, как он (учитель) может думать на молдавском, говорить на молдавском, все на молдавском, а физику читать на украинском языке»?

При цьому було відзначено, що «зміни лінгвістичного середовища, так само є природним процесом, як і всі інші: воно потребує певного часу і певних зусиль, в тому числі, з боку держави. Воно само по собі, звісно, не робиться, але школа -  це один із головних виховних, з точки зору громадянина, соціалізаційних інститутів», «я всё равно не считаю себя украиномовной, хотя могу свободно говорить на украинском языке. Считаю, что есть некоторое не ограничение прав, нет, но наверное, у меня должен быть выбор какой-то, а его сейчас нет», «у каждого народа есть своя память и она делает свои пометки. Это то, о чем люди не будут говорить, но оно будет чувствоваться везде».

Організатори висловлюють вдячність усім учасникам круглого столу за участь, активні дискусії, цінні думки та пропозиції, які будуть враховані при розробці рекомендацій для створення програму діалогу в реформі освіти, адаптованої до районів компактного проживання національних меншин Одеської області.

Думки учасників Круглого столу є особистою позицією спікерів і можуть не відображати точку зору організаторів Круглого столу та Європейського Союзу, за сприяння якого проводився цей захід.

 

 

Міжнародна науково-практична конференція

Міністерство освіти і науки України

Міністерство освіти, культури та науки Республіки Молдова

Державний вищий навчальний заклад

«Південноукраїнський національний педагогічний

університет імені К. Д. Ушинського»

Південно-Українське відділення Соціологічної Асоціації України

Асоціація соціологів та демографів Республіки Молдова

запрошують взяти участь у

Міжнародній науково-практичній конференції

«Транскордонне співробітництво:перспективи, проблеми, рішення»

Місце і час проведення конференції:

17 жовтня 2018року, м. Кишинів

19 жовтня 2018 року, м. Одеса

 

Напрямки роботи конференції:

1. Транскордонне співробітництво України та Молдови з країнами-сусідами: сучасні виклики, спільні інтереси,  перспективи розвитку.

1. Соціальна та національна безпека як фактор розвитку сучасного суспільства.

2. Феномен міграції: локальний і національний вимір.

3. Соціальна нерівність і формування середнього класу: досвід Республіки Молдова та України.

4. Урбаністика і соціальна політика: соціологічні студії.

 

Робочі мови: українська, румунська, російська, англійська.

Форма участі - очна та дистанційна

 

Особи, які зацікавлені взяти участь у роботі міжнародної конференції, мають надіслати електронною поштою до організаційного комітету до 7 вересня 2018 р.(включно) такі документи:

►   заповнену за зразком заявку;

►   тези доповіді;

►   відскановану електронну копію підтвердження сплати організаційного внеску.

Назва файлу повинна відповідати прізвищу доповідача із вказівкою для заявки – Заявка,  для тез – Тези, підтвердження сплати організаційного внеску – Внесок

Наприклад: Колесникова_Заявка, Колесникова_Тези, Колесникова_Внесок

 

Електронна адреса: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Розмір організаційного внеску для учасників з України становить 350 грн. Для дійсних членів САУ (лише за умови сплачених членських внесків) - 250 грн.

Оргвнесок покриває витрати на видання матеріалів конференції (програма, збірка матеріалів, сертифікат учасника) і проведення кави-брейк.

Оргвнесок можна сплатити на карту Приватбанку 4149 4991 1387 4711  на ім’я Атаманюк Зої Миколаївни (Одеса)

 

Проїзд, харчування та проживання - за рахунок учасників.

Контактна особа в України: Лісеєнко Олена  – д. соц. н., професор, професор кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності ПНПУ імені К. Д. Ушинського, голова Південно-Українського відділення САУ; телефон +38 050-3332909; email: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Контактна особа в Молдові: Мокану Віктор, д. соц. н, голова Асоціації соціологів та демографів Республіки Молдова; телефон +373-69163631; email: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Попередній графік роботи конференції

16 жовтня 2018 р.  Прибуття в м. Кишинів

17 жовтня 2018 року, м. Кишинів

10:30-11:00 Реєстрація учасників конференції

11.00- 11.30 Відкриття конференції.

11.30 – 13.00 Пленарне засідання «Транскордонне співробітництво України та Молдови з країнами-сусідами: сучасні виклики, спільні інтереси,  перспективи розвитку» (перша частина)

13.00 – 14.00 Кава-брейк.

14.00 – 16.00 Панельні дискусії

16.00 – 17.00 Кава-брейк

18 жовтня 2018 року. Прибуття в м. Одеса

19 листопада 2018 року, м. Одеса

11.30 – 13.00 Пленарне засідання «Транскордонне співробітництво України та Молдови з країнами-сусідами: сучасні виклики, спільні інтереси,  перспективи розвитку» (друга частина)

13.00 – 14.00 Кава-брейк.

14.00 – 16.00 Секційні засідання

16:00 - 16:30 Завершення роботи конференції.

Виїзд учасників.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПАКЕТ ЗАЯВКИ

ДЛЯ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЇ

1) Тези доповіді

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ: обсяг до 3 стор. (не більше 5 000 знаків) формату А4,  орієнтація – книжкова, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, поля усі - 20 мм.

Перший рядок - назва доповіді (великими літерами, шрифт жирний, вирівнювання по центру). Другий – прізвище та ініціали автора, місце роботи (навчання) (шрифт жирний, вирівнювання по правому краю). Далі – текст тез доповіді, вирівняний за шириною з відступом зліва 1,25 см. Посилання у тексті оформляються у квадратних дужках – [2, с. 56], де перше число означає порядковий номер у списку використаних джерел, наступні – номер сторінки.

Для студентів та аспірантів обов’язковою є рецензія наукового керівника.

2) Заявка на участь у  конференції

1.  Особиста інформація

1.1. Прізвище, ім’я, по-батькові_____________________________________________________

1.2. Науковий ступінь _____________________________________________________________

1.3. Вчене звання _________________________________________________________________

1.4. Посада ______________________________________________________________________

1.5. Місце роботи (організація) _____________________________________________________

1.6. Поштова адреса (службова \ домашня) __________________________________________

1.7. Контактний телефон:_________________________________________________________

1.8. E-mail (обов’язково вказати для можливості листування): ___________________________

2. В межах якого тематичного напряму плануєте виступати: _____________________________________________________________________

Назва пропонованої доповіді \виступу____________________________________

3. Ваша участь в конференції буде:

1. Очною (безпосередній виступ учасника під час конференції)

2. Дистанційною

 

4. Якщо Ваша участь у конференції буде очною, то де Ви плануєте взяти участь в конференції:

1. у м. Кишинів

2. у м. Одеса

3. у м. Кишинів та у м. Одеса

5. Чи є потреба в бронюванні місця (кімнати) в університетському готелі м. Одеса? Якщо така потреба є, то вкажіть дати Вашого приїзду та від’їзду:

1 так                                      Приїзд  __________   Від’їзд _________

2 ні

3.  Скан (фотокопія) квитанції про сплату організаційного внеску.

Ministerul Educației, Culturii și Cercetării al Republicii Moldova

Ministerul Educațieiși Științei al Ucrainei

Institutul de Cercetări Juridice și Politice (Republica Moldova)

Facultatea de Jurnalism și Științe ale Comunicării                                                                      a Universității de Stat din Moldova

Universitatea Pedagogic Naționalădin Ucraina„K. Ușinskii”

Asociația Sociologilor și Demografilor din Republica Moldova

Filiala ucraineană de Sud a Asociației Sociologice din Ucraina

 

Vă invită să participați la

conferința științifico-practică internațională

Cooperarea transfrontalieră: perspective, probleme, soluții

 

Locul, data și ora conferinței:

17 octombrie 2018, orașul Chișinău

19 octombrie 2018, orașulOdesa

 

Tematica conferinței:

1. Cooperarea transfrontalieră între Ucraina/Republica Moldova și țările învecinate: provocări, interese comune, perspective de dezvoltare.

2. Securitatea socială și națională - factor de dezvoltare a societății moderne.

3. Fenomenul migrației: dimensiunea locală și națională.

4. Inegalitățile sociale și formarea clasei de mijloc: experiența Republicii Moldova și a Ucrainei.

5. Urbanism și politică socială: studii sociologice.

 

Limbile de lucru: ucraineană, română, rusă, engleză.

Forma de participare: directă sau la distanță

 

Persoanele interesate să participe la conferința internațională trebuie să expedieze o scrisoare electronică comitetului de organizare până la 7 septembrie 2018 (inclusiv) cu următoarele anexe:

► formularul de cerere completat;

► rezumatul comunicării;

► copia electronică scanată a confirmării plății taxei organizatorice.

 

Numele fișierului trebuie să corespundă cu numele vorbitorului indicat în formular și tipul documentului: Cerere, rezumat, confirmarea plății taxei organizatorice - Contribuție

De exemplu: Kolesnikova_Zayavka, Kolesnikova_Tezisî, Kolesnikova_Vznos

Email:  Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

 

Taxa de participare pentru participanții din Ucraina/Republica Moldova este de 350 UAH. Pentru membrii activi ai ASU (numai sub rezerva taxelor de membru plătite) - 250 UAH.

Taxa de înscriere acoperă costurile publicării materialelor conferinței (program, colectarea materialelor, certificatul participantului) și pauzele de cafea.

Taxa de înregistrare poate fi plătită pe carta PrivatBank 4149 4991 1387 4711 la numele Atamanyuk Zoya Nikolaevna (Odesa).

 

Călătoria, masa și cazare – din contul participanților.

 

Persoană de contact în Ucraina: Liseenko Elena –doctor însociologie, profesor,șeful filialei sud-ucrainean de ASU; telefon +38 050-3332909; email: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Persoana de contact în Republica Moldova: Mocanu Victor, doctor în sociologie, directorul Centrului Sociologie și Psihologie Socială a ICJP, președinte al Asociației Sociologilor și Demografilor din Republica Moldova; telefon + 373-69163631; email: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Pachetul de documente necesar pentru participarea la conferință

 

1. Rezumatul comunicării:

CERINȚELE PENTRU ELABORAREA TEZELOR COMUNICĂRII: până la 3 pagini (nu mai mult de 5000 de caractere) format A4, orientare de tio carte, dimensiune font 14, spațiere de 1,5, font Times New Roman, toate câmpurile sunt de 20 mm.

Pe primul rând este titlul comunicării (cu majuscule, font aldin (gros), aliniere centru). Al doilea rând este rezervat numelui și inițialelor autorului, locul de muncă (de studii) (font aldin, aliniere pe marginea dreaptă). În continuare - textul rezumatului aliniat la stânga, crestate 1,25 cm. Referințele din text sunt făcute între paranteze PATRATE - [2, p. 56], în care primul număr trimite la ordinea titlului în lista bibliografică, după care urmează numărul paginii.

Pentru masteranzi și doctoranzi este necesară recenzia conducătorului științific.

 

2. Cererea de participare la conferință

1. Informații personale

1.1. Nume, prenume, patronimic

1.2. Gradul științific

1.3. Titlulștiințific/științifico-didactic

1.4. Funcția

1.5. Locul de muncă

1.6. Adresă poștală (serviciu/domiciliu)

1.7. Telefon de contact:

1.8. E-mail (trebuie specificat pentru corespondență):

2. Panelul tematic în care intenționați să vorbiți: _____________________________________________________________________

Titlul comunicării propuse ____________________________________

 

3. Participarea la conferință va fi:

1. Cu participare

2. De la distanță

 

4. Dacă participarea la conferință este directă, atunci unde intenționați să participați la conferință:

1. în orașul Chișinău

2. în orașul Odesa

3. în orașul Chișinău și în orașul Odesa

5. Este nevoie să rezervați o cameră (cameră) la un hotel universitar din Odesa? În acest caz, vă rugăm să indicați datele sosirii și plecării:

1 Da                                                           Sosire __________ Plecare _________

2 Nu

 

3. Copia scanată (fotocopie) a cecului de plată a taxei de participare.

Министерство образования и науки Украины

Министерство образования, культуры и науки Республики Молдовы

Государственное высшее учебное заведение

«Южноукраинский национальный университет имени К.Д.Ушинского»

Институт Юридических и Политических Наук

Южно-Украинское отделение Социологической Ассоциации Украины

Ассоциация социологов и демографов Республики Молдова

 

Приглашают принять участие в

Международной практической конференции

«Трансграничное сотрудничество:перспективы, проблемы, решения»

Место и время проведения конференции:

17 октября 2018 года, г. Кишинёв

19 октября 2018  года, г. Одесса

 

Направления работы конференции:

 

1. Трансграничное сотрудничество Украины и Республики Молдова с странами-соседями: современные вызовы, общие интересы,перспективы развития.

2.Социальная и национальная безопасность как фактор развития современного общества.

3. Феномен миграции: локальное и национальное измерение.

4. Социальное неравенство и формирование среднего класса: опыт Республики Молдова и Украины.

5. Урбанистика и социальная политика: социологические исследования.

 

Робочие языки: украинский, румынский, русский, английский

Форма участия–очная и дистанционная

 

Лица, заинтересованные в участии в работе международной конференции, должны отправить электронной почтой в организационный комитет до 7 сентября(включительно) такие документы:

►   заявку, заполненную по образцу;

►   тезисы доклада;

►   отсканированную электронную копию подтверждения уплаты организационного взноса.

 

Название файла должно соответствовать фамилии докладчика с указанием для заявки – Заявка, для тезисов – Тезисы, подтверждающие оплату организационного взноса – Взнос

Например: Колесникова_Заявка, Колесникова_Тезисы, Колесникова_Взнос

Электронный адрес: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Размер организационного взноса для участников с Украины составляет 350 грн. Для действительных членов САУ (при условии уплаты членских взносов) - 250 грн.

Оргвзнос покрывает расходы на издание материалов конференции  (программа, сборник материалов, сертификатов) и проведение кофе-брейк.

Оргвзнос можно перевести на карту Приватбанка4149 4991 1387 4711 на имя Атаманюк Зои Николаевны (Одесса)

 

Проезд, питание и проживание - за счет участников.

Контактное лицо в Украине: Лисеенко Елена – д.соц.н., профессор, професор кафедры философии, социологии и менежмента социокультурной деятельности ПНПУ имени К. Д. Ушинского, руководитель Южно-Украинского отделения САУ; телефон +38 050-3332909; email: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Контактное лицо в Молдове: Мокану Виктор, д. соц., Директор Центра Социологии и Социальной Психологии Института Юридических и Политических наук, председатель Ассоциации социологов и демографов Республики Молдова; телефон +373-69135261;+373-69163631;email: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Предварительный график работы конференции

16 октября 2018 - прибытие в. Кишинёв

17 октября 2018, г. Кишинёв

10: 30-11: 00 Регистрация участников конференции

11.00 11.30 Открытие конференции.

11.30 - 13.00 Пленарное заседание «Трансграничное сотрудничество Украины и Республики Молдова со странами-соседями: современные вызовы, общие интересы, перспективы развития» (первая часть)

13.00 - 14.00 Кофе-брейк.

14.00 - 16.00 Панельные дискуссии

16.00 - 17.00 Кофе-брейк

18 октября 2018.- прибытие в. Одесса

19 ноября 2018, г. Одесса

11.30 - 13.00 Пленарное заседание «Трансграничное сотрудничество Украины и Республика Молдова со странами-соседями: современные вызовы, общие интересы, перспективы развития» (вторая часть)

13.00 - 14.00 Кофе-брейк.

14.00 - 16.00 Секционные заседания

16:00 - 16:30 Завершение работы конференции.

Выезд участников.

ИНФОРМАЦИОННЫЙ ПАКЕТ ЗАЯВКИ

ДЛЯ УЧАСТИЯ В КОНФЕРЕНЦИИ

1) Тезисы доклада

ТРЕБОВАНИЯ К ОФОРМЛЕНИЮ ТЕЗИСОВ:объем до 3 стр. (не больше 5 000 знаков) формат А4,  ориентация – книжная, кегль 14, межстрочный интервал 1,5, шрифт TimesNewRoman, поля все - 20 мм.

Первый ряд–название доклада (большими буквами, шрифт жирный, выравнивается по центру). Второй – фамилия и инициалы автора, место работы(учебы) (шрифт жирный, выравнивается по правому краю). Дальше – текст тезисов доклада, выравненный по ширине от ступа слева 1,25 см. Ссылки в тексте оформляются в квадратных скобках – [2, с. 56], где первое число означает порядковый номер в списке использованных источников, следующие – номер страницы.

Для студентов и аспирантов обязательной является рецензия научного руководителя.

2) Заявка на участие в конференции

1. Личная информация

1.1. Фамилия, имя, отчество_______________________________________________________

1.2. Учёная степень_______________________________________________________________

1.3. Научное звание_______________________________________________________________

1.4. Должность__________________________________________________________________

1.5. Место работы (организация) __________________________________________________

1.6. Почтовый адрес (служебный \ домашний) _______________________________________

1.7. Контактный телефон:________________________________________________________

1.8. E-mail (обязательно указать): ___________________________________________________

2. В рамках какого тематического направления планируете выступать: _____________________________________________________________________

Название предполагаемого доклада \выступления_________________________________

3. Ваше участие в конференции будет:

1. Очным (непосредственное выступление участника во время конференции)

2. Дистанционным

 

 

4. Если  Ваше участие в конференции будет очным, то где Вы планируете принимать  участие  в конференции:

1. в г. Кишинев

2. в г. Одесса

3.в г. Кишинев и в г. Одесса

5. Есть потребность в бронировании места (комнаты) в университетской гостинице г.Одесса? Если есть такая потребность, то укажите дати Вашого приезда и отъезда:

1да                                         Приезд  __________   Отъезд _________

2 нет

3.  Скан (фотокопия) квитанции об уплате  организационного взноса.

Ministry of Education and Science of Ukraine

Ministry of Education, Culture and Research of Moldova

The state higher education institution

“K. D. Ushynskyi South Ukrainian National Pedagogical University”

 

South Ukrainian Department of the Sociological Association of Ukraine

Moldovian Association of Sociologists and Demographers

 

invite all interested to participate in

the International Scientific and Practical Conference on

Transborder Cooperation: Prospects, Issues, Solutions

Location and date:

Chisinau, Moldova, 17 October 2018

Odesa, Ukraine, 19 October 2018

 

 

Possible areas of research:

1. Transborder cooperation between Ukraine and Moldova and neighbouring countries: current challenges, common interests, development prospects.

2. Social and national security as a factor in the development of modern society.

3. A phenomenon of migration: local and national dimensions.

4. Social inequality and the middle class formation: Moldovian and Ukrainian experience.

5. Urbanistics and social policy: sociological studies.

 

Working languages: Ukrainian, Romanian, Russian, English.

Participation mode: full-time and distance.

 

The following documents should be sent by e-mail to the organizing committee by 7 September 2018:

►   an application form (a sample is given below);

►   an abstract;

►   a scanned copy of registration fee payment.

 

 

 

The file’s name should include the participant’s surname and an appropriate indication (Application, Abstract or Payment).

For example: Kolesnykova_Application, Kolesnykova_Abstract, Kolsnykova_Payment

 

E-mail address: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

The registration fee for Ukrainian participants is 350 UAH. Current members of the Sociologiсal Association of Ukraine (only if membership fees have been paid) are offered a reduced fee of 250 UAH.

The registration fee covers publication (conference brochures, сonference proceedings, participation certificates) and coffee breaks.

Payment details:

PrivatBank Card

4149 4991 1387 4711

Recipient: Zoia M. Atamaniuk

 

Costs that are not related to participation in the conference (travel, accommodation, meals) are covered by participants.

The contact person in Ukraine: Olena Liseienko – Postdoctoral Researcher in Sociology, Full Professor of the Department of Philosophy, Sociology and Management of Sociocultural Activities of K. D. Ushynskyi South Ukrainian National Pedagogical University, head of South Ukrainian Department of the Sociologiсal Association of Ukraine; phone number – +38 050-3332909; e-mail – Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. .

The contact person in Moldova: Viktor Mokanu, Postdoctoral Researcher in Sociology, head of Moldovian Association of Sociologists and Demographersphone number – +373-69163631; e-mail – Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. .

Preliminary schedule of the conference

 

 

16 October 2018. Arrival in Chisinau

17 October 2018, Chisinau

10:30-11:00 Registration of conference participants

11.00- 11.30 Conference opening

11.30 – 13.00 Plenary meeting on Transborder Cooperation between Ukraine and Moldova and Neighbouring Countries: Current Challenges, Common Interests, Development Prospects (part 1)

13.00 – 14.00 Coffee break

14.00 – 16.00 Panel discussions

16.00 – 17.00 Coffee break

18 October 2018. Arrival in Odesa

19 October 2018, Odesa

11.30 – 13.00 Plenary meeting on Transborder Cooperation between Ukraine and Moldova and Neighbouring Countries: Current Challenges, Common Interests, Development Prospects (part 2)

13.00 – 14.00 Coffee break

14.00 – 16.00 Section meetings

16:00 - 16:30 Conference conclusion

Departure of participants.

INFORMATIONAL PACKAGE OF CONFERENCE PARTICIPATION APPLICATION

1) Abstracts

REQUIREMENTS FOR ABSTRACTS: Abstracts should not exceed 3 pages (a 5000 character limit). The required parameters are: size – A4, page orientation – portrait, font number – 14, space between lines – 1.5, text editor – Times New Roman, margins – 2 cm. The first line – the title of abstract (bold capital letters, centred alignment). The second line – the author’s initials and surname, place of work (study) (bold letters, right alignment). The third line – abstract text (centered alignment, left indent (1.25 cm)). Citations should be placed in the text in square brackets – [2, p. 56], indicating the serial number of the source under which it is included in references and a specific page.

Undergraduate and postgraduate students must provide a review from their scientific supervisors.

2) Application form for participation in the conference

1.  Personal information

1.1. Name, patronymic/middle name, surname___________________________________________

1.2. Scientific degree _______________________________________________________________

1.3. Academic title _________________________________________________________________

1.4. Position _____________________________________________________________________

1.5. Workplace (organization) ________________________________________________________

1.6. Correspondence address (work \ home) ____________________________________________

1.7. Phone number:________________________________________________________________

1.8. E-mail (for further correspondence): _______________________________________________

2. Please indicate your area of research:

_____________________________________________________________________________

The title of abstract \ presentation___________________________________________________

3. Participation mode:

1. Full-time (participant’s presentation at the conference)

2. Distance

 

4. Provided that you have chosen full-time participation mode, please indicate where you plan to participate in the conference:

1. in Сhisinau

2. in Odesa

3. in both cities

5. Is there a need to book a room at a university hotel in Odesa?

If yes, please indicate the dates of your arrival and departure:

1 Yes                                      Arrival  __________   Departure _________

2 No

3.  A scanned (photo) copy of registration fee payment.

Yours faithfully, The Organizing Committee

 

Положення про Південно-Українське відділення Соціологічної асоціації України

 

Затверджено Загальними зборами

ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

СОЦІОЛОГІЧНОЇ АСОЦАЦІЇ УКРАЇНИ

Протокол № 01/16 від «04» листопада 2016 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

СОЦІОЛОГІЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ

(НОВА РЕДАКЦІЯ)*

 

 

 


м. Одеса, 2016 рік

 

 


* Положення Південно-Українського відділення

Соціологічної асоціації України (нова редакція)

зареєстровано у Единому державному реєстрі

юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців

та громадських формувань

29.12.2016, 1 556 120 0000 028039 (дата та номер запису).
 


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ СОЦІОЛОГІЧНОЇ АСОЦАЦІЇ УКРАЇНИ (далі - Відділення) є структурним підрозділом — місцевим відділенням всеукраїнської громадської організації — Соціологічної асоціації України (далі - Асоціація), яка об'єднує вітчизняних, а також іноземних науковців, колективи, установи та організації, що працюють в сфері соціології.

 

1.2. Найменування Відділення:

 

1.2.1. Повне найменування:

 

українською мовою: ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ СОЦІОЛОГІЧНОЇ АСОЦАЦІЇ УКРАЇНИ;

 

1.2.2. Скорочене найменування:

 

українською мовою: ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ САУ.

 

1.3. Відділення є самостійною юридичною особою з моменту його державної реєстрації, має рахунки в банках, круглу печатку, штампи, відповідні бланки, символіку та іншу атрибутику, зразки якої затверджуються Бюро Відділення. Символіка реєструється в установленому законом порядку.

 

1.4. Відділення об'єднує вітчизняних науковців, колективи та організації, що працюють у сфері соціології. Відділення представляє та захищає інтереси членів Відділення в різноманітних установах і організаціях в Україні та за її межами.

 

1.5. Відділення діє згідно з Конституцією України, Законом України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки», чинним законодавством, Статутом Асоціації та цим Положенням.

 

1.6. Місцезнаходження Відділення: 65058, Україна, місто Одеса, Французький бульвар, будинок 24/26.

 

1.7. Організація є неприбутковою, недержавною та некомерційною, здійснює діяльність зі статусом юридичної особи, як непідприємницьке товариство, основною метою якої не є отримання прибутку (неприбуткова організація).

 

2. МЕТА, ЗАВДАННЯ ВІДДІЛЕННЯ

2.1. Метою Відділення є задоволення та захист законних правових, соціальних, економічних, творчих, вікових та інших спільних інтересів членів Відділення.

2.2. Відділення діє на принципах добровільного об’єднання. членів, які належать до сфери працівників соціології; самоврядування, взаємодопомоги і співробітництва, невтручання у професійний процес, вільного вибору форм і методів професійної діяльності.

2.3. Відділення незалежне у своїй статутній діяльності від органів державної влади і місцевого самоврядування, політичних партій, інших громадських організацій.

2.4. Професійна спрямованість Відділення, пов’язана з професійною діяльністю соціологічних працівників, забезпеченню соціологічних розробок, захисту законних інтересів соціологів, і з усіма процесами, які витікають з цього.

2.5. Завдання та цілі Відділення:

- сприяння визначенню пріоритетних напрямів розвитку соціології в Україні;

- сприяння інформаційному забезпеченню науковців та фахівців, що працюють в сфері соціології — членів Відділення;

- сприяння у забезпеченні максимально можливого доступу до всіх джерел соціологічної інформації;

- сприяння пропаганді соціологічних знань серед різних верств населення;

- участь у формуванні соціологічної освіти управлінських кадрів, підготовці соціологів, впровадженні різних форм підвищення кваліфікації соціологів.

- сприяння підвищенню ролі соціологів у суспільно-політичному, економічному і культурному житті; посилення їх впливу на процес розвитку суспільства;

- захист професійних інтересів та прав соціологів, їх професійної репутації;

- свівпраця в реалізації державних програм та інших заходів, спрямованих на підтримку інститутів освіти та науки, соціологічного співтовариства.

2.6. Для здійснення цілей і завдань, визначених у цьому Положенні, Відділення в установленому чинним законодавством порядку здійснює свою діяльність у наступних формах:

- сприяє розширенню наукових зв'язків та співробітництва соціологів - членів Відділення, в тому числі із закордонними вченими, іноземними та міжнародними науковими організаціями;

- підтримує членів Відділення у проведенні ними соціологічних досліджень;

- інформує членів Відділення про зміст і результати соціологічних досліджень;

- проводить конференції, семінари, вебінари, фестивалі, школи, майстер-класи, воркшопи та інші науково-організаційні заходи з питань соціології без мети отримання прибутків чи доходів від таких заходів;

- проводить соціологічні дослідження, приймає участь у реалізації соціальних, культурно-просвітницьких, економічних та інших проектів в рамках завдань Відділення та Асоціації;

- приймає участь у забезпеченні проведення експертних оцінок діяльності соціологічних служб та інших установ, організацій, що займаються соціологічними дослідженнями;

- сприяє участі українських соціологів у конференціях та інших науково-організаційних заходах у країні та за кордоном;

- створює юридичні особи (товариства, підприємства), що сприяють виконанню статутних напрямів, захисту прав членів Відділення;

- вступає в громадські спілки, в тому числі міжнародні;

- сприяє проведенню міжнародної діяльності;

- сприяє співпраці з інститутами Національної академії наук України, іншими науковими та маркетинговими установами, науковцями та фахівцями, що займаються вивченням соціальних процесів;

- проводить заснування засобів масової інформації;

- здійснює в установленому порядку видавничу діяльность;

- представляє та захищає права і інтереси своїх членів в органах державної влади і місцевого самоврядування, в інших громадських об’єднаннях;

-  виступає як учасник цивільно-правових відносин, набуває майнових і немайнових прав для досягнення мети Відділення;

- одержує від органів влади різних рівнів інформацію, необхідну для виконання статутних цілей і напрямів, а також розповсюджує інформацію про діяльність Відділення та Асоціації, пропагує свої ідеї, мету;

- проводить заходи спільно з іншими організаціями, цілі і напрями яких співпадають з такими організаціями, як Відділення.

 

3. ПРАВА ВІДДІЛЕННЯ

3.1. Відділення має право:

•   представляти та захищати права і законні інтереси своїх членів;

брати участь у розробленні нормативно-правових актів щодо діяльності Відділення та статусу соціологічних працівників;

здійснювати заходи з соціально-економічної підтримки та благодійництва;

володіти, користуватися і розпоряджатися майном на правах власника відповідно до законодавства України та за для здійснення статутної діяльності.

на недоторканність її ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть належати Відділенню.

Особисті немайнові права Відділення захищаються відповідно до Цивільного кодексу України.

Відділення користується іншими правами, передбаченими законами України.

 

4. ЧЛЕНИ ВІДДІЛЕННЯ ПОРЯДОК НАБУТТЯ І ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА

4.1. У складі Відділення є індивідуальні члени (члени).

4.2. Індивідуальні члени Відділення:

4.2.1. Індивідуальними членами Відділення можуть бути фахівці та науковці, які працюють в галузі соціології, визнають Статут Асоціації та це Положення, визнають Професійний кодекс соціолога України, беруть участь в її діяльності, сплачують членські внески.

4.2.2. Прийняття в індивідуальні члени Відділення здійснюється на підставі письмової заяви вступаючого та письмових рекомендацій двох індивідуальних членів Асоціації.

4.2.3. Рішення про прийняття в індивідуальні члени Відділення приймає Бюро Відділення та затверджує Правління Асоціації. Питання про прийняття в індивідуальні члени Відділення вирішується відкритим голосуванням. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більше половини присутніх членів бюро Відділення та Правління Асоціації.

4.2.4. Відмова в прийнятті в індивідуальні члени Відділення може бути оскаржена на загальних зборах Відділення та на з'їзді Асоціації. Рішення останнього є остаточним.

4.2.5. Індивідуальним членам Відділення видаються членські квитки за зразком, що затверджується Правлінням Асоціації.

4.2.6. Індивідуальні члени Відділення мають право:

- брати участь у зібраннях Відділення з правом вирішального голосу;

- обирати та бути обраними до керівних органів Відділення;

- брати участь у заходах, що проводить Відділення;

- публікувати на пріоритетних засадах свої наукові праці в друкованих органах Відділення та Асоціації;

- використовувати з науковою метою наукові, методичні, інформаційні та інші матеріали, що є у розпорядженні Відділення та Асоціації;

- користуватися матеріальною базою Відділення у порядку, що встановлюється Бюро Відділення.

- брати участь у роботі Дослідницьких комітетів та інших структур, що утворюються Відділенням та Асоціацією для виконання своїх завдань.

4.2.7. Індивідуальні члени Відділення зобов'язані:

- працювати в галузі соціології або в соціальній сфері суспільства;

- визнавати Статут Асоціації та це Положення;

- визнавати Професійний кодекс соціолога України;

- брати участь в діяльності Відділення;

- сплачувати членські внески.

4.5.  Членство у Відділенні припиняється у випадках:

- добровільного припинення членства у Відділенні;

- виключення з членів Відділення;

- автоматичного припинення членства у Відділенні.

4.6. Добровільне припинення членства у Відділенні здійснюється шляхом подання письмової заяви Бюро Відділення. Рішення Загальних зборів Відділення у випадку добровільного припинення членства не вимагається. Датою припинення членства є дата подачі заяви.

4.7. Члена Відділення може бути виключено з Відділення рішенням Загальних зборів Відділення  за наявності однієї з нижче перерахованих підстав:

- невиконання статутних обов'язків, в тому числі порушення Положення, а також невиконання рішень Загальних зборів та Бюро Відділення в межах його компетенції або порушення правил і норм, прийнятих Загальними зборами Відділення або Бюро, які є обов'язковими для всіх членів;

- поширення відомостей, що не відповідають дійсності або викладені неправдиво і завдають шкоди інтересам або діловій репутації Відділення або її членів.

Рішення про виключення з колективних та індивідуальних членів приймає Бюро Відділення. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували 2/3 членів Бюро Відділення. Рішення Бюро Відділення про виключення затверджує Правління Асоціації.

4.8. Рішення про виключення може бути оскаржене на загальних зборах Відділення або на з'їзді Асоціації. Рішення останнього є остаточним.і оскарженню не підлягає.

4.9. Припинення членства наступає автоматично і не потребує прийняття рішення у наступних випадках:

- виявлення невідповідності вимогам щодо членства у Відділенні, у тому числі несплата членських внесків;

- смерті особи.

 

5. СТРУКТУРА ТА КЕРІВНІ ОРГАНИ ВІДДІЛЕННЯ

5.1. Вищим органом Відділення є Загальні збори Відділення (далі також — Збори).

5.2. Збори проводяться не рідше одного разу на один рік.

5.3. Рішення про проведення Зборів приймає Бюро Відділення. Чергові та Позачергові Збори скликаються за рішенням Бюро Відділення або за рішеннями 10% членів Відділення.

5.4. Збори є правомочними, якщо в їх роботі беруть участь не менш половини членів Відділення.

5.5. У виключну компетенцію Зборів входить:

5.5.1. Прийняття Положення про Відділення, внесення змін та доповнень до нього.

5.5.2. Обрання складу Бюро, Голови Відділення, Контрольно-ревізійної комісії Відділення строком на два роки.

5.5.3. Визначення основних напрямів роботи Відділення на звітний період.

5.5.4. Розгляд апеляцій членів Відділення, адресованих Зборам.

5.5.5. Реалізація права власності на майно та кошти Відділення;

5.5.6. Прийняття рішення про реорганізацію або ліквідацію Відділення.

5.6.Рішення на Загальних зборах приймаються простою більшістю голосів присутніх на Зборах. Рішення Загальних зборів може прийматися методом поштового опитування: ініціатор проведення позачергових зборів надсилає поштовим відправленням з повідомленням про вручення питань, які підлягають вирішенню. Кожен член Відділення в строк 30 днів з моменту отримання такого повідомлення зобов'язаний надати свою відповідь у письмовому поштовому порядку, на питання поставлені на обговорення. Якщо до ініціатора проведення Зборів методом письмового опитування не надійшла відповідь впродовж 30 днів з моменту вручення питань Члену Відділення його голос по всім питанням зараховується як позитивний.

5.7. На період між Зборами діяльністю Відділення керує Бюро.

5.7.1. До складу Бюро входять Голова Відділення, заступник Голови Відділення, члени Бюро.

5.7.2. Кількісний склад Бюро визначається Зборами, кількість членів Бюро не може бути менше ніж 3 (три) особи.

5.7.3. Бюро Відділення:

- обирає відповідального секретаря Бюро Відділення за поданням Голови;

- організовує виконання рішень Зборів;

- організовує поточну роботу Відділення;

- визначає план діяльності Відділення на поточний рік;

- приймає рішення про створення з метою виконання статутних завдань і цілей товариств та підприємств із статусом юридичної особи, а порядку встановленому законодавством. Ці рішення затверджуються Правлінням Асоціації:

- призначає редакторів друкованих органів Відділення та визначає склад їх редакційних колегій;

- заслуховує звіти Голови Відділення; затверджує кошториси витрат на поточний рік та звіти про їх виконання;

- розглядає заяви та пропозиції членів Відділення, що направлені на адресу Бюро;

- вирішує інші питання, що пов'язані з організацією поточної роботи Відділення.

5.7.4. Бюро проводить свої засідання не рідше одного разу на півроку.

4.7.5. Засідання Бюро є правомочним, якщо в ньому беруть участь не менше половини членів Бюро.

5.7.6. Рішення Бюро приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні Бюро. У випадку рівного розподілу голосів – голос Голови відділення вважається вирішальним.

5.7.7. У виключних випадках рішення Бюро може прийматися шляхом візування рішення членами Бюро, що з об'єктивних причин не можуть взяти участь у засіданні.

5.7.8. Засідання Бюро скликаються за рішенням Голови Відділення або не менше третини членів Бюро.

5.8. Бюро очолює Голова Відділення.

5.8.1. Голова Відділення:

- організовує поточну роботу Бюро;

- скликає засідання Бюро та головує на них;

- діє згідно з законодавством від імені Відділення без спеціального доручення, представляє Відділення у всіх органах, закладах та організаціях, розпоряджається майном та коштами Відділення, укладає угоди, видає довіреності, відкриває рахунки в банках;

- здійснює від імені Відділення майнові та немайнові права і зобов'язання, виступає позивачем та відповідачем у суді та арбітражі;

- у межах своїх повноважень видає накази, інструкції, дає вказівки, відповідно до трудового законодавства приймає на роботу та звільняє з роботи штатних працівників Відділення;

- організує діяльність Відділення згідно з його завданнями.

5.9. З метою сприяння більш ефективній розробці актуальних проблем соціології, організації наукових досліджень в структурі Відділення можуть створюватись на громадських засадах Дослідницькі комітети. Дослідницькі комітети створюються рішеннями Бюро Відділення, які затверджуються Правлінням Асоціації, і в своїй діяльності керуються Положенням про Дослідницькі комітети, затвердженим Правлінням Асоціації.

5.10. У випадку, коли Голова Відділення не здатен виконувати свої функції, у зв`язку зі станом здоров`я, усі повноваження переходять до Заступника Голови Відділення на період до скликання позачергових Загальних зборів. У цьому випадку позачергові Загальні збори мають відбутися не пізніше двох місяців з моменту передачі/переходу повноважень до Заступника Голови Відділення для обрання нового складу Бюро.

Голова Відділення за невиконання покладених на нього обов'язків може бути усунений з посади рішенням Загальних зборів членів Відділення. Ініціювати питання про звільнення Голови Відділення можна на вимогу не менш ніж 1/2 частини з числа Членів Відділення. Питання про звільнення Голови Відділення вирішується простою більшістю голосів.

5.11. На штатних працівників Відділення поширюється законодавство України про працю, соціальне страхування, соціальне забезпечення.

5.12. Голова Відділення від імені Бюро не рідше ніж 1 раз на рік звітує перед членами Відділення відносно діяльності, прийнятих рішень Відділення. Звітування відбувається шляхом направлення індивідуальних письмових звітів на адресу кожного з членів.

5.13. Будь-яке рішення Бюро або Голови Відділення може бути оскаржено шляхом винесення скарги на розгляд позачергових Зборів, але не пізніше ніж 30 днів з моменту винесення оскаржуваного рішення.

5.14.Загальні Збори обирають Ревізійну комісію.

4.15.1. Ревізійна комісія:

- здійснює контроль за виконанням рішень Зборів;

- проводить ревізію фінансово-господарської діяльності Відділення.

5.15.2. Члени Ревізійної комісії мають право бути присутніми па засіданнях Бюро Відділення з правом дорадчого голосу.

5.15.3. Засідання Ревізійної комісії проводиться у разі необхідності, але не рідше одного разу на півроку. Рішення Ревізійної комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії.

5.15.4. Один раз на рік звіт Голови Відділення про діяльність Відділення в календарному році та звіт Ревізійної комісії про цільове використання коштів та майна Відділення за той же період надаються до Правління Асоціації. Термін подачі звітів — до 7 лютого року, наступного за звітним.

 

6. ПОРЯДОК ЗВІТУВАННЯ КЕРІВНИХ ОРГАНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ

ТА ОСКАРЖЕННЯ ЇХНІХ ДІЙ

6.1. Порядок звітування керівних органів Відділення перед Загальними зборами членів:

6.1.1.До порядку денного кожних чергових Загальних зборів Членів Відділення обов’язково включається звіт Голови Відділення, стосовно діяльності Бюро. Голова Відділення звітує за наступними пунктами:

- напрями діяльності протягом року Відділення;

- напрямів витрат коштів Відділення;

- фінансового стану Відділення;

- майна, яке знаходиться на балансі Відділення;

- проведені громадські заходи за рік та їх результати;

- оголошення планової програми діяльності Відділення на наступний рік.

6.1.2. У випадку, коли Голова Відділення не здатен виконувати свої функції та виступити на Загальних зборах у зв'язку зі станом здоров'я — на Загальних зборах звітує Заступник Голови Відділення;

6.1.3. Список пунктів за якими звітує Голова Відділення не може бути звужений, але на його власний розсуд може бути розширений.

6.1.4. Голова Ревізійної комісії звітує лише після проведення перевірок діяльності Відділення.

6.1.5. Голова Ревізійної комісії звітує на перших позачергових Загальних зборах, які мають відбутися після проведеної перевірки.

6.1.6. Звіт Голови Ревізійної комісії має висвітлювати результати проведеної перевірки.

6.1.7. До порядку денного кожних чергових Загальних зборів Членів Відділення обов’язково включається звіти керівників відокремлених підрозділів, в які включаються наступні питання:

- напрями діяльності протягом року відокремленого підрозділу Відділення;

- напрямів витрат коштів відокремленого підрозділу Відділення;

- проведені громадські заходи за рік та їх результати.

6.1.8. Список пунктів за якими звітує Керівник Відокремленого підрозділу Відділення не може бути звужений, але на його власний розсуд може бути розширений.

6.2. Оскарження дій та рішень керівних органів Відділення:

6.2.1. Кожен член Відділення має право оскаржити рішення, дії та бездіяльності керівних органів Відділення.

6.2.2. Скарги на рішення керівних органів відокремлених підрозділів, Бюро та Голови Відділення розглядаються позачерговими Загальними Зборами Відділення.

7.2.3. Скарга на дії або рішення керівних органів подається не пізніше ніж 30 днів з дати їх вчинення або винесення.

6.2.4. Скарга надсилається членом Відділення на адресу Відділення, яке має не пізніше ніж три робочі дні з моменту її надходження винести рішення про ініціювання проведення Позачергових зборів, про що письмово, або методом електронної розсилки повідомити всіх членів Відділення, Загальні збори Членів скликаються не пізніше ніж через 30 днів з моменту отримання скарги Відділення

6.2.5. Контроль за своєчасним, неупередженим та справедливим виконанням рішень, прийнятих Загальними зборами за скаргами членів здійснює Ревізійна комісія.

7. АКТИВИ (КОШТИ ТА МАЙНО) ВІДДІЛЕННЯ

7.1. Відділення набуває право власності на активи (кошти та інше майно), передані йому членами або державою, набуте від вступних та членських внесків, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, а також на майно, придбане за рахунок власних коштів чи на інших підставах, не заборонених законом.

7.2. Відділення не веде підприємницької діяльності, яка спрямована на одержування прибутку. Фінансова діяльність Відділення здійснюється відповідно до вимог законодавства України. Фінансова діяльність Відділення спрямована на виконання статутних завдань, не є підприємницькою або іншою прибутковою діяльністю.

7.3. Активи Відділення складаються з:

- внесків індивідуальних членів;

- надходжень від господарської та іншої комерційної діяльності створених заснованих підприємств та товариств;

- спонсорських внесків;

- коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

- дотацій або субсидій, отриманих із державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги;

- участі в грантових програмах з цільовим використанням коштів, від партнерських громадських організацій, благодійних фондів, що фінансуються з державних або місцевих бюджетів, співпраці з іноземними урядовими та неурядовими організаціями;

-  цільові субвенції з бюджетів різного рівня.

- інших внесків, що не заборонені чинним законодавством.

7.4. Відділення відраховує частину своїх коштів до Правління Асоціації. Ці кошти використовуються на виконання статутних завдань Асоціації. Розмір відрахувань встановлюється Правлінням Асоціації.

7.5. Розміри внесків членів Відділення встановлюються рішенням Загальних зборів.

7.6. Активи Відділення використовуються на виконання його завдань.

7.8. Відділення, створені ним товариства та підприємства зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах Державної фіскальної служби та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

7.9. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб Відділення та Асоціації;

7.10. Доходи (прибутки) Відділення та Асоціації використовуються включно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених її установчими документами.

7.11.У випадку припинення діяльності Відділення (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) відбувається передача всіх  активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету.

7.12. Вся бухгалтерська звітність про діяльність Відділення має відкритий характер і є доступною кожному члену Відділення та Асоціації.

8. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

8.1. Відділення може засновувати або вступати в міжнародні творчі організації, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв’язки, укладати. Підтримувати прямі міжнародні контакти і здійснення заходів,  що не суперечать міжнародним зобов’язанням України.

8.2. Відділення може без посередньо здійснювати свою діяльність за межами України в інтересах держави та Асоціації.

10. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДДІЛЕННЯ

10.1. Припинення діяльності Відділення може бути здійснено шляхом її реорганізації або саморозпуску.

10.2. Рішення про реорганізацію або саморозпуск Відділення приймається рішенням Загальних зборів, якщо за це рішення проголосують не менше ¾ членів, присутніх на Зборах. Це рішення затверджується Правлінням Асоціації.

10.3.  Загальні збори Відділення, прийнявши рішення про саморозпуск Відділення, створюють ліквідаційну комісію або доручають керівному органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення Відділення, як юридичної особи.

10.4. У випадку припинення діяльності Відділення (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) відбувається передача всіх  активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету.

10.5. Реорганізація здійснюється на підставі рішення Загальних зборів. У разі реорганізації громадського об'єднання його майно, активи та пасиви передаються правонаступнику.

11. ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО ПОЛОЖЕННЯ

11.1. Зміни та доповнення до Положення приймаються Загальними зборами Відділення. Рішення приймається 3/4 голосів учасників Зборів.

11.2. Про прийняті зміни Відділення повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації у термін, визначений законодавством України.

 

 

Голова Бюро ПІВДЕННО-УКРАЇНСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ

СОЦІОЛОГІЧНОЇ АСОЦАЦІЇ УКРАЇНИ                                                                                                   Лісеєнко О.В.

 

Просування реформ в регіони

Проект "Просування реформ в регіони"

Сприяння громадському діалогу щодо закону "Про освіту" в Одеській області


Південно-Українське відділення Соціологічної асоціації України розпочинає проект«Спільна мова: громадський діалог щодо закону "Про освіту" в Одеській області», право на реалізацію якого здобула в результаті конкурсного відбору. Термін реалізації проекту 02 травня 2018 - 31 листопада 2018 рр. Його мета - проведення емпірико-соціологічного дослідження серед населення Одеської області в районах компактного проживання національних меншин - в Болградському та Ізмаїльському районах - щодо реалізації ст. 7 Закону України «Про освіту» та розробка рекомендацій щодо необхідних заходів реформування середньої освіти в Україні з урахуванням зауважень Венеціанської комісії.
Керівник проекту – голова Південно-Українського відділення САУ, проф. О. Лісеєнко.
Проект здійснюється в межах програми "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid) та Міжнародного фонду «Відродження» (http://www.irf.ua), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та "Європейською правдою".
У межах проекту передбачено проведення соціологічного опитування методами глибинного інтерв'ю та формалізованого інтерв'ю з представниками влади та національно-культурних товариств, студентами, учнями та їхніми батьками, вчителями та керівництвом шкіл, а також проведення двох круглих столів, під час яких планується представлення та обговорення результатів, формування рекомендацій.
Партнерами Південно-Українського відділення САУ у даному проекті є Українська асоціація дослідників освіти (керівник- д. соц.н., проф. Щудло С. ) та Громадська організація «Херсонське відділення Соціологічної асоціації України»  (голова - к. соц. н., доц. Гоманюк М.).
Аналогічні проекти реалізуються у Закарпатській та Чернівецькій областях. Реалізатором проекту в Чернівецькій області є Українська асоціація дослідників освіти (керівник- д. соц.н., проф. Щудло С. ).

 

Нормативно правовые документы