Відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Ідентичність та соціальна згуртованість у Центрально-Східній Європі»

22.04.2021 відбулась Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Ідентичність та соціальна згуртованість у Центрально-Східній Європі», яку організували Південноукраїнське (проф. Олена Лісеєнко) та Львівське відділення САУ (проф. Наталія Коваліско), Інститут соціології Університету Марії Кюрі-Склодовської в м. Люблін (д-р Андрій Єкатеринчук),  Академія Спеціальної Педагогіки імені. М. Ґжеґожевської в м. Варшава (проф Ришард Радзік), Асоціація соціологів та демографів Республіка Молдова (д-р Віктор Мокану), Центр українсько-європейського наукового співробітництва (Україна).   

До участі у фахової наукової дискусії долучилися понад 80 дослідників з України, Польщі, Франції, Молдови. Понад 200 осіб переглянули онлайн трансляцію конференції у Facebook.

Значний інтерес та обговорення викликали виголошені на планерному засіданні доповіді: Kazimierz W. Frieske (Казімєж В. Фріске), dr hab., prof. APS, Instytut Filozofii i Socjologii, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie «O koncepcji tożsamości i jej heurystycznej użyteczności czy nieużyteczności»;  проф. Пачковського Юрія, Львівський національний університет імені Івана Франка «COVID-19 у сприйнятті громадянами України та Польщі: в  пошуках    спільного»; Ludmila Malcoci,  prof., dr. hab. провідний науковий співробітник Інституту юридичних, політичних і соціологічних Досліджень (Республіка Молдова)«Social cohesion within the context of COVID-19 pandemic»; Ryszard Radzik (Ришард Радзік), prof. dr hab., Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie «Naród szlachty, inteligencji, intelektualistów»; д-ра Мокану Віктора, директора Інституту юридичних, політичних і соціологічних Досліджень (Республіка Молдова) «Феномен соціальної згуртованості в Молдове»; проф. Подшивалкіної Валентини «Політичні контексти  змін ідентифікаційних уподобань в країнах сусідів: на прикладі Молдови та Польщі».

У межах конференції відбулося обговорення наступної тематики: сучасні тенденції змін ідентичності громадян країн Центрально-Східної Європи; феномен соціальної згуртованості та соціальної солідарності в умовах пандемії Covid-19: від локального, регіонального до глобального; геополітичні та соціокультурні виміри згуртованості та солідарності; транскордонне наукове співробітництво; транскордонна освітньо-наукова мобільність; транснаціональна трудова міграція, феномен толерантності. 

Щиро дякуємо викладачам кафедри соціології Львівського національного університету імені І. Франка за професійне забезпечення технічної підтримки онлайн проведення конференції.

Щиро дякуємо всім доповідачам за блискучі доповіді, всім учасникам та глядачам. Велика подяка всім колегам за презентацію своїх досліджень, ідей, за продуктивну професійну комунікацію та радість від спілкування!

Скажіть нам Що ви думаєте
0Подобається1Супер0Радію0Здивований0Засмучений0Роздратований

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *