ЗВІТ про діяльність Південно-Українського відділення САУ за 2021 р. (основні результати)

Південно-Українське відділення соціологічної асоціації України є структурним підрозділом – відділенням всеукраїнської громадської організації – Соціологічної асоціації України, яка об’єднує вітчизняних науковців, колективи, організації Одеської та Миколаївської областей, що працюють в сфері соціології.

Південно-Українське відділення соціологічної асоціації України було зареєстроване 10 листопада 1999 року в Управлінні юстиції в Одеській області за №2110, АВЕ №431495.

          У 2016 році Організація внесла зміни, затвердила нову редакцію «Положення про Південно-Українське відділення САУ» згідно вимог чинного законодавства України та провела державну реєстрацію змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як неприбуткова громадська організація зі статусом юридичної особи (дата реєстрації: 29. 12. 2016, номер: 1556 120 0000 028039). Реєстрація у податковій інспекції Приморського району м. Одеса 03.02.2017, номер рішення 1715534600559.

У 2021 році Організація надала державному реєстратору відомості про її кінцевих бенефіціарних власників у відповідності до вимог законодавства, частини 4 Розділу Х Закону України від 06.12.2019 р. № 361-IX (25.11.2021, номер запису в ЄДР 1005561070006028039).  

Індивідуальними членами Південно-Українського відділення САУ є 87 осіб: в Одеському обласному філіалі Південно-Українського відділення САУ – 77 членів, в Миколаївському обласному філіалі Південно-Українського відділення САУ- 10 членів.

Колективним членом Південно-Українського відділення САУ є:

Центр вивчення громадської думки «Наваль-Експерт» (м. Миколаїв)

Почесні члени САУ:

  • Побєда Неллі Олександрівна – доктор філософських наук, професор;
  • Попова Ірина Марківна – доктор філософських наук, професор;
  • Гансова Емма Августівна – доктор філософських наук, професор;

          Якісний склад Південно-Українського відділення САУ:

          – 14 докторів наук: 4 докторів соціологічних наук, 7 докторів філософських наук, 3 доктора політичних наук;

          – 38 кандидатів наук: 25 кандидатів соціологічних наук, 5 кандидатів політичних наук, 8 кандидатів філософських наук;

          – 1 декан факультету соціології, 2 завідувачів кафедрою;

          – 2 керівники соціологічних дослідницьких центрів;

          30.06.2020 у дистанційному форматі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Ідентичність та соціальна згуртованість у Центрально-Східній Європі», яку організували Південноукраїнське (проф. Олена Лісеєнко) та Львівське відділення САУ (проф. Наталія Коваліско), Інститут соціології Університету Марії Кюрі-Склодовської в м. Люблін (д-р Андрій Єкатеринчук),  Академія Спеціальної Педагогіки імені. М. Ґжеґожевської в м. Варшава (проф Ришард Радзік), Асоціація соціологів та демографів Республіка Молдова (д-р Віктор Мокану), Центр українсько-європейського наукового співробітництва (Україна).   

          До участі у фахової наукової дискусії долучилися понад 80 дослідників з України, Польщі, Франції, Молдови. Понад 200 осіб переглянули онлайн трансляцію конференції у Facebook.

            У межах конференції відбулося обговорення наступної тематики: сучасні тенденції змін ідентичності громадян країн Центрально-Східної Європи; феномен соціальної згуртованості та соціальної солідарності в умовах пандемії Covid-19: від локального, регіонального до глобального; геополітичні та соціокультурні виміри згуртованості та солідарності; транскордонне наукове співробітництво; транскордонна освітньо-наукова мобільність; транснаціональна трудова міграція, феномен толерантності.  Детальніше про роботу конференції:  https://sociology.od.ua/category/mignarodna-diyalnist/

Південно-Українське відділення САУ та кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського стали співорганізатором IV Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Південноукраїнські наукові студії» із міжнародною участю студентів та викладачів Аньхойського університету фінансів та економіки (КНР), яка відбулася 15 грудня 2021 року у у змішаній формі – онлайн та офлайн форматах.  За результатами роботи сформовано збірку матеріалів конференції в електронному форматі.

Постійно відбувались засідання секції Соціології Одеського Будинку вчених в дистанційному форматі (керівники засідань – доктор соціологічних наук, професор Каменська Т. Г., доктор соціологічних наук, професор Лісеєнко О. В., вчений секретар – кандидат соціологічних наук, доцент Полюга В. А.).

Зокрема,  18.05.2020 в дистанційному форматі відбулось спільне засідання секції соціології і секції філософії, присвячене Дню науки в Україні. З доповіддю на тему “Щодо питання про соціально-культурні феномени, що набувають унікальності у французькому соціальному контексті” виступила кандидатка соціологічних наук, доцентка, голова Центру Міжкультурні простори Східної та Західної Європи: центр міжкультурних студій та дослідницька мережа, Париж, Франція Оксана Рейнгольдівна ЛИЧКОВСКА-НЕБО

30 листопада 2021 року відбулось спільне засіданні секцій соціології, філософії та психології Одеського Будинку вчених в дистанційному форматі, яке було присвячене пам’яті докторки філософських наук, професорки Гансової Емми Августівни (02.11.1939-28.11.2020).

Емма Августівна була однією з фундаторок Одеської соціологічної школи, відомим фахівцем з економічної соціології, соціології праці та управління, методології науки, соціальної політики. У 2019 році професор Е. А. Гансова була нагороджена медаллю імені Б. Кістяківського «За видатний внесок у розвиток соціології».

Зі спільною доповіддю «Для чого особистості потрібна методологія дослідження: життя, доля та покликання Емми Августівни Гансової» виступила професор О. В. Лісеєнко (Університет Ушинського) та професор І. В. Голубович (ОНУ імені І. І. Мечникова). Своїми спогадами про талановитого вченого, яскраву неординарну особистість, прекрасного вчителя та людину Е. А. Гансову поділилися професор В. І. Подшивалкіна (ОНУ імені І. І. Мечникова),  В. М. Онищук В. М. (ОНУ імені І. І. Мечникова), професор Т. Г. Каменська (ОНУ імені І. І. Мечникова), професор Є. Р. Борінштейн (Університет Ушинського), професор О. Б. Петінова (Університет Ушинського), доцент Т. Є. Мосійчук (ОНУ імені І. І. Мечникова), та інші учасники зустрічі.

   10 грудня 2021 року від Соціологічного Центру імені Н. Паніної та Південно-Українського відділення САУ на конкурсі “Кращий молодий соціолог року -2021” за результатами голосування журі Олені Ковальській (Київ, КНУ імені Т. Шевченка) була вручена Премія імені Ірини Попової (2000 гривень) за роботу, що має найбільшу соціально-практичну значущість.

          Медіа-активність:

                    В Facebook постійно оновлюється сторінкаПівденно-Українського відділення САУ. З інтерфейсом та інформаційними матеріалами сайтів можливо ознайомитися за лінками:

  • Інтернет-портал: «Південно-Українське відділення САУ»: http://sociology.od.ua
  • Сайт Ирины Марковны Поповой «Memoria»: http://www.sociolog.od.ua
  • Сторінка на Facebook «Південно-Українське відділення САУ»: www.facebook.com/sociology.od.ua

Південно-Українське відділення САУ висловлює щиру вдячність всім членам Організації, керівництву Соціологічної Асоціації України за плідну співпрацю.  

Голова Бюро Південно-Українського відділення САУ

д. соц. н., професорка Лісеєнко Олена Василівна

Скажіть нам Що ви думаєте
0Подобається2Супер0Радію0Здивований0Засмучений0Роздратований

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *